Archive for the ‘infobiznes’ Category

Planowanie zasobów firmy

Ogólnie wiadomo, że planowanie zasobów firmy powinno opierać się na aktualnych możliwościach danej jednostki, z jednoczesnym uwzględnieniem szeroko rozumianej przyszłości konkretnej placówki. Analizując to rozwiązanie, w pierwszej kolejności należy podkreślić, że każda firma kieruje się innymi wytycznymi, a tym samym realizuje zupełnie inne zadania. W skład szeroko rozumianych zasobów danej placówki wchodzą zarówno rozwiązania trwałe, jak i pracownicy. Oczywisty jest fakt, iż każdy właściciel firmy marzy o tym, by posiadać jak największą ilość nowoczesnych sprzętów, pełną informatyzację i komputeryzację przedsiębiorstwa oraz optymalną ilość pracowników. W wielu przypadkach marzenia się spełniają, nie mniej jednak należy pamiętać, że każda alternatywa wiąże się z odpowiednimi kosztami, niezbędnymi do właściwego utrzymania danej jednostki. Co ważniejsze, fakt ten dotyczy zarówno zasobów stricte materialnych, jak i pracowniczych. Oczywiście istnieje możliwość planowania zwiększenia zasobów, z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż działania te mogą być mniej lub bardziej zmodernizowane i zmieniane.

Nie bój się wizyty w banku

Co ciekawe, wiele osób, opowiada o swoich doświadczeniach, wynikających z dość niepewnej wizyty w banku, zwłaszcza w momencie, kiedy robią to pierwszy raz. Przeraża nas wszystko, od długości umowy jaką podpisujemy, po korzystanie z bankomatu, czy nawet wykorzystywanie produktów i usług finansowych. Obawiamy się dziwnego podstępu, który doprowadzi nas na skraj finansowej przepaści, a winę będziemy za takie zachowanie, ponosić wyłącznie my sami. Szkoda, że właśnie takie problemy, pojawiają się w momencie, kiedy nie powinno ich być, bank służy nam pomocą, tak samo jak jego pracownicy. To my jesteśmy w znacznie lepszej pozycji wyjściowej, ewentualnie nazwij siebie potencjalnym klientem, który ma zamiar skorzystać z produktów finansowych, czyli je w jakimś stopniu zakupić. Oczekuj zatem, że będziesz potraktowany tak samo jak przy każdej transakcji handlowej, czyli w sposób profesjonalny i zgodnie z uwzględnieniem pewnych standardów, nie martw się, bank na pewno ciebie nie oszuka, jednak dobra rada, czytaj dokładnie całą umowę.

Ekonomista radzi

Warto zdać sobie sprawę, że wielu ekonomistów, stara się raczej pomagać przedsiębiorcom, w rozwinięciu ich biznesu, ewentualnie ostrzega lub doradza przed tym, co źle robią. Jest to normalne zachowanie, spotykane już od wielu lat, poza granicami naszego kraju, jednak dopiero raczkujące u nas, i wykorzystywane przez jedną ze stron. Musimy więc wiedzieć, na czym polega taka dobra rada, zanim potraktujemy ją albo zbyt poważnie, ewentualnie nie będziemy w ogóle respektować jakichkolwiek wskazówek. Może wielu to zaskoczy, ale tak właśnie robimy, przedsiębiorcy, zakładający biznes, nie słuchają się nikogo, po części niszcząc trochę nie tylko własny rynek, ale także na ten, na którym działa konkurencja. Nie powinniśmy być zatem zaskoczeni, że w wielu przypadkach, mówi się o niechęci, do młodych przedsiębiorców, co chyba wynika, z jasno powyżej przedstawionego faktu. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie godzą się oni, na to, by wykorzystać wszelkie możliwości, jakie są im dane, choć może, duża w tym niewiedza, i brak rzeczowych informacji.

Ekonomia to czysty zysk finansowy

Trudno w to uwierzyć, zresztą, nie powinno to być zaskoczeniem dla wielu osób, ale ekonomia, to nic innego, jak czysty zysk finansowy. Po to prowadzę takie działania, by go osiągnąć, przecież inaczej, nie miałoby to najmniejszego sensu, co chyba wydaje się dość zrozumiałe. Choć z drugiej strony, coraz częściej stosuje się definicję, podejścia ekonomicznego, jako aspekt oszczędnościowy, tutaj oczywiście należałoby co nieco wyjaśnić, gdyż wydaje mi się, że nie wszyscy rozumieją o czym mówimy. To nic innego, jak racjonalne zarządzanie kapitałem, jaki posiadamy, jednocześnie zaliczamy także do niego, niewielki odsetek, z naszego zysku. Z jednej strony zatem, musimy pamiętać o tym, że oszczędność i rozwaga jest jak najbardziej wskazana, z drugiej, skoro zamrozimy pieniądze, to jak zamierzamy je pomnażać? Wiem, że wydaje się to skomplikowane, dlatego zazwyczaj odradzam działania na własną rękę, wręcz przeciwnie, może to przynieść, zupełnie odwrotny efekt, no chyba, że celowo do tego dążymy, choć szczerze w to wątpię.

Czy rozkręcenie biznesu bez zaplecza finansowego jest możliwe

Wiele osób, zjawiając się u mnie, zadaje często pytanie, o kapitał, jaki posiadałem na samym początku, gdy odpowiadam im, że takiego nie posiadałem, nie wierzą mi. Wcale im się nie dziwie, nie biorą jednak pod uwagę faktu, że w czasie kiedy ja zaczynałem działanie na rynku, nie było jeszcze ani tak wielkiej konkurencji, ani popytu na moje usługi, więc spokojnie sobie budowałem pozycję na rynku. Pewnie, że na samym początku, byłem zdegustowany wynikami finansowymi, których wręcz nie było, mało tego, do dnia dzisiejszego, nie czuje satysfakcji, i to bardzo dobrze. Samo spoczęcie na laurach, w dzisiejszych czasach, nawet dość poważnej marki, posiadającej tysiące klientów w całym kraju, jest moim zdaniem bardzo niedorzeczne, i prowadzi tylko w jednym kierunku. Oczywiście, że dotychczasowy sukces, daje satysfakcję, lecz nie oznacza stagnacji, jedno nie wiąże się z drugim, i to należy w tym przypadku zrozumieć, choć wiem, że nie wszyscy mają podobne zdanie do mojego. Jednak ja akurat z tego powodu, bardzo się cieszę, różnica poglądów, to jest to, czego w biznesie nigdy nie powinno zabraknąć.

Kategorie
Ankieta

Jaka jest Twoja wiedza ekonomiczna?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • Luke Shaft o Biuro maklerskie i jego zalety
  Teraz już chyba coraz rzadziej korzysta się ze stacjonarnych biur maklerskich i bardziej...
 • Severiaan o Szkolenia w firmie
  Warto odbywać takie szkolenia firmowe, bo można się sporo nauczyć i awansować. Tylko ...
 • Leszek S o Nie bój się wizyty w banku
  Ja zawsze jak chodzę do banku w mieście to kolejka jest na kilka osób, a oczywiście il...
 • Krisi Kris o Gdzie ulokować mały sklepik
  Małe sklepiki mają bardzo trudne zadanie w konkurowaniu z wielkimi molochami, które kup...
 • Marek o Umowa zlecenie
  Szkoda, że przepisy nie regulują ile może być pracowników zatrudnionych na umowę zle...
strefa ekonomii umowa zlecenie pensja minimalna i ekonomiczne skutki dla pracodawcy umowa o prace rodzaje struktury rynkowe gdzie ulokowac maly sklepik n 2 biz infobiznes planowanie zasobow firmy nie boj sie wizyty w banku ekonomista radzi ekonomia to czysty zysk finansowy czy rozkrecenie biznesu bez zaplecza finansowego jest mozliwe n 3 biz infobiznes n 2 finansowa porazka czy warto zostac poreczycielem w kredycie budowanie pozytywnej historii kredytowej kredyt hipoteczny na smierc kredytobiorcy kredyt czemu on kosztuje n 4 biz infobiznes n 3 ryzyko banku a oplaty za kredyty szkolenia w firmie cena ekonomia transportu ekonomia klasyczna n 5 biz infobiznes n 4 popyt rownowaga rynkowa ekonomia matematyczna ekonomia spoleczna inflacja n 6 biz infobiznes n 5 ekonomia pozytywna mikroekonomia makroekonomia ekonomia jak rozpoznac zyskowna akcje n 7 biz infobiznes n 6 biuro maklerskie i jego zalety rynek akcji akcje w pigulce skad czerpac oszczednosci ekonomia na kredyt n 8 biz infobiznes n 7 zarzadzanie majatkiem trwalym w gospodarstwie domowym po co sa fundusze inwestycyjne do czego sluza fundusze inwestycyjne dla kogo fundusz inwestycyjny najlepsze fundusze inwestycyjne n 9 biz infobiznes n 8 karty bankowe zgon wlasciciela rachunku bankowego bankructwo banku internetowe banki zyski z inwestycji n 10 biz infobiznes n 9 inwestycje w budownictwo w co warto inwestowac internetowe inwestowanie skladki na zus dla przedsiebiorcow kiedy inwestowac w nieruchomosci n 11 biz infobiznes n 10 uslugi ksiegowe ubezpieczenie inwestycja w zloto nie uczmy dzieci chowac pieniedzy do skarpety pozyczki przez internet platnosc karta coraz bardziej popularna n 12 biz infobiznes n 11 piramidy finansowe jak nie dac sie naciagnac koniec z kredytami we frankach finanse w zwiazku zakupy internetowe kredyt wiaze malzenstwa skuteczniej niz milosc n 13 biz infobiznes n 12 oszczedzanie na samochodzie rachunek bankowy dla studenta jak zaoszczedzic na oplatach za energie elektryczna kariera hotelarska zalety pracy w hotelu n 14 biz infobiznes n 13 praca w hotelarstwie za granica nowe doswiadczenia niebezpieczenstwa pracy za granica praca w hotelu duzym a malym wymogi pracy w zagranicznym hotelu n 15 biz infobiznes n 14 otwartosc swiata rola hotelarstwa i personalne korzysci inwestycja w siebie praca w hotelarstwie mozliwosci pracy w hotelu n 16 biz infobiznes n 15 kontrola kontrahenci straty nadzwyczajne rachunek zyskow i strat ksiegi rachunkowe n 17 biz infobiznes n 16 strata zysk ustawa o rachunkowosci zasada ostroznosci kosztorys n 18 biz infobiznes n 17 pasywa aktywa bilans wlasny biznes kredyt hipoteczny n 19 biz infobiznes n 18 interesy miedzynarodowe wlasna firma przygotuj biznesplan troska o zabezpieczenie przyszlosci wypadki i konsekwencje n 20 biz infobiznes n 19 dochodzenie odszkodowania w przypadku kolizji na drodze jak poradzic sobie po wypadku mlodzi ludzie kupujacy ubezpieczenia zabezpieczenie swojej przyszlosci ubezpieczenie sie na rozne wypadki biz infobiznes n 20