Finanse w związku

Jak sprawiedliwie uregulować kwestię finansów w związku? Wydaje się, że ile par, tyle metod na wzajemne rozliczanie się z pieniędzy. Pokolenie naszych rodziców było najczęściej za rozwiązaniem standardowym – wszystkie pieniądze wpłacane na jeden rachunek bankowy, z którego każdy z partnerów ma prawo korzystać bez ograniczeń.

Obecnie jednak model ten coraz częściej się zmienia – związki partnerskie promują partnerstwo także na płaszczyźnie finansowej. Najczęściej układ jest taki, że każdy z partnerów ma swoje własne konto, a trzecie jest wspólne. Na wspólne oboje co miesiąc przelewają jednakową ustaloną kwotę pieniędzy, z których opłacają bieżące wydatki – opłaty za wynajem mieszkania, rachunki i wydatki na jedzenie. Oprócz tego każdemu zostają jego własne pieniądze, którymi gospodaruje samodzielnie. Co jednak w sytuacji, gdy kochający się ludzie zaczynają rozliczać się co do grosza?

Mogą oni wziąć kredyt. W telewizji, radiu i internecie aż roi się od reklam coraz bardziej korzystnych kredytów i pożyczek. Czy jednak są one aż tak bardzo opłacalne, jak przekonuje nas reklamodawca? Nie zawsze i nie do końca. Specjaliści sugerują, że kredyty i pożyczki szeroko reklamowane zazwyczaj obwarowane są szeregiem kruczków, których zwykły zjadacz chleba przy podpisywaniu umowy nie jest w stanie wychwycić.

Dlatego też sugeruje się, że bardziej korzystne jest poszukanie kredytu na własną rękę – wychodząc z założenia, że dobry produkt nie musi się reklamować i broni się sam. Warto przejść się osobiście po placówkach kilku banków. Okazuje się bowiem, że oferują one zazwyczaj nie tylko te kredyty, o których możemy usłyszeć w reklamach, ale również inne, zazwyczaj na bardziej preferencyjnych warunkach.

Kategorie
Ankieta

Jaka jest Twoja wiedza ekonomiczna?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • Luke Shaft o Biuro maklerskie i jego zalety
  Teraz już chyba coraz rzadziej korzysta się ze stacjonarnych biur maklerskich i bardziej...
 • Severiaan o Szkolenia w firmie
  Warto odbywać takie szkolenia firmowe, bo można się sporo nauczyć i awansować. Tylko ...
 • Leszek S o Nie bój się wizyty w banku
  Ja zawsze jak chodzę do banku w mieście to kolejka jest na kilka osób, a oczywiście il...
 • Krisi Kris o Gdzie ulokować mały sklepik
  Małe sklepiki mają bardzo trudne zadanie w konkurowaniu z wielkimi molochami, które kup...
 • Marek o Umowa zlecenie
  Szkoda, że przepisy nie regulują ile może być pracowników zatrudnionych na umowę zle...
strefa ekonomii umowa zlecenie pensja minimalna i ekonomiczne skutki dla pracodawcy umowa o prace rodzaje struktury rynkowe gdzie ulokowac maly sklepik n 2 biz infobiznes planowanie zasobow firmy nie boj sie wizyty w banku ekonomista radzi ekonomia to czysty zysk finansowy czy rozkrecenie biznesu bez zaplecza finansowego jest mozliwe n 3 biz infobiznes n 2 finansowa porazka czy warto zostac poreczycielem w kredycie budowanie pozytywnej historii kredytowej kredyt hipoteczny na smierc kredytobiorcy kredyt czemu on kosztuje n 4 biz infobiznes n 3 ryzyko banku a oplaty za kredyty szkolenia w firmie cena ekonomia transportu ekonomia klasyczna n 5 biz infobiznes n 4 popyt rownowaga rynkowa ekonomia matematyczna ekonomia spoleczna inflacja n 6 biz infobiznes n 5 ekonomia pozytywna mikroekonomia makroekonomia ekonomia jak rozpoznac zyskowna akcje n 7 biz infobiznes n 6 biuro maklerskie i jego zalety rynek akcji akcje w pigulce skad czerpac oszczednosci ekonomia na kredyt n 8 biz infobiznes n 7 zarzadzanie majatkiem trwalym w gospodarstwie domowym po co sa fundusze inwestycyjne do czego sluza fundusze inwestycyjne dla kogo fundusz inwestycyjny najlepsze fundusze inwestycyjne n 9 biz infobiznes n 8 karty bankowe zgon wlasciciela rachunku bankowego bankructwo banku internetowe banki zyski z inwestycji n 10 biz infobiznes n 9 inwestycje w budownictwo w co warto inwestowac internetowe inwestowanie skladki na zus dla przedsiebiorcow kiedy inwestowac w nieruchomosci n 11 biz infobiznes n 10 uslugi ksiegowe ubezpieczenie inwestycja w zloto nie uczmy dzieci chowac pieniedzy do skarpety pozyczki przez internet platnosc karta coraz bardziej popularna n 12 biz infobiznes n 11 piramidy finansowe jak nie dac sie naciagnac koniec z kredytami we frankach finanse w zwiazku zakupy internetowe kredyt wiaze malzenstwa skuteczniej niz milosc n 13 biz infobiznes n 12 oszczedzanie na samochodzie rachunek bankowy dla studenta jak zaoszczedzic na oplatach za energie elektryczna kariera hotelarska zalety pracy w hotelu n 14 biz infobiznes n 13 praca w hotelarstwie za granica nowe doswiadczenia niebezpieczenstwa pracy za granica praca w hotelu duzym a malym wymogi pracy w zagranicznym hotelu n 15 biz infobiznes n 14 otwartosc swiata rola hotelarstwa i personalne korzysci inwestycja w siebie praca w hotelarstwie mozliwosci pracy w hotelu n 16 biz infobiznes n 15 kontrola kontrahenci straty nadzwyczajne rachunek zyskow i strat ksiegi rachunkowe n 17 biz infobiznes n 16 strata zysk ustawa o rachunkowosci zasada ostroznosci kosztorys n 18 biz infobiznes n 17 pasywa aktywa bilans wlasny biznes kredyt hipoteczny n 19 biz infobiznes n 18 interesy miedzynarodowe wlasna firma przygotuj biznesplan troska o zabezpieczenie przyszlosci wypadki i konsekwencje n 20 biz infobiznes n 19 dochodzenie odszkodowania w przypadku kolizji na drodze jak poradzic sobie po wypadku mlodzi ludzie kupujacy ubezpieczenia zabezpieczenie swojej przyszlosci ubezpieczenie sie na rozne wypadki biz infobiznes n 20