Inwestycje w budownictwo

Aktualnie ciężko jest znaleźć lub wymyślić taki sposób inwestowania środków pieniężnych, który sprawi, że na pewno środki te nie przepadną. Chodzi nie tylko o to, aby one nie przepadły, ale również o to, aby wypracowały one dla nas odpowiedniej wielkości zysk. Na uwagę z całą pewnością zasługują inwestycje związane z budownictwem. Jest wiele możliwości zainwestowania w nowe budownictwo lub też w budownictwo, które powstanie w przyszłości. Jeśli budynek już stoi można zakupić w nim mieszkanie, które wynajęte będzie dostarczać nam comiesięcznych dochodów. Zauważa się ciągły wzrost cen mieszkań, dlatego raczej nie ma możliwości straty na inwestycji ulokowanej w budownictwie. Po upływie kilku lat mieszkanie, które zostało zakupione aktualnie, będzie o wiele więcej warte, aniżeli w czasie zakupu. Chociaż są to inwestycje na długie lata i wiążą się dużymi kosztami, to jednak są one bardzo opłacalne. Przede wszystkim szybko zwracają się. Nowo nabyte mieszkanie można od razu wynająć, natomiast inwestując w budowę nowego budynku wkład finansowy, jaki będziemy ponosić będzie rozłożony na dłuższy czas.

W co warto inwestować

O inwestowaniu można przeczytać wiele publikacji i informacji. Każda osoba, która ma na zbyciu pewna sumę pieniędzy i chce je zainwestować powinna rozważyć inwestycje, które są inwestycjami trafionymi, jednakże nie zawsze porusza się ich temat. Ciekawą inwestycją, która przynosi zyski jest ulokowanie pieniędzy w produkcję wina. Alkohol jest zawsze w cenie, a wino uchodzi za szlachetny trunek. Można również inwestować w komputeryzacje oraz informatykę. Jest to dziedzina przemysłu, która nieprzerwanie bezie się rozwijać, a wszelkie wymyślone przez naukowców urządzenia wkroczą na rynek z ogromnym zainteresowanie. Urządzenia kojarzone z informatyką oraz komputeryzacją od chwili swojego pojawienia się na rynku zyskują ogromny popyt. Ogólnie mówiąc inwestowanie, które musi przynieść spodziewane zyski dotyczyć powinno takiej dziedziny produkcji, która ma widoki na przyszłość. Jak inwestować? Najlepiej jest obserwować kursy na giełdzie akcji firm, które wytwarzają określony produkt. Trzeba również być na bieżąco z nowinkami technicznymi i tymi, które dotyczą komputerów, informatyki. W szczególności należy śledzić poczynania firm, w których ulokowaliśmy oszczędności lub zamierzamy ulokować.

Internetowe inwestowanie

Przy pomocy Internetu można inwestować na wiele sposobów. Na samą myśl o inwestowaniu pierwsze skojarzenia, jakie się nasuwają na myśl, to te związane z wydawaniem dużych kwot. Oczywiście, jeśli tylko osoby zainteresowane dużymi inwestycjami i mające do dyspozycji większe kwoty pieniężne wybiorą inwestowanie w akcje, lokaty lub inne sposoby zarobku, to wszystkie te inwestycje mogą wykonać za pomocą Internetu. Jest jednak grupa osób, która nie posiada dużych nakładów finansowych, a chciałaby również zainwestować poprzez strony internetowe. Osoby te mogą udzielać pożyczek internetowych na odpowiedni procent. Udzielając pożyczek kilku osobom na małe kwoty można uniknąć problemów w przypadku nieterminowych spłat i zmniejszyć ryzyko utraty pożyczonych kwot. Inną formą inwestycji może być na początek inwestowanie w naukę poruszania się po Internecie oraz zdobywanie umiejętności pozwalających na internetową działalność sprzedażową lub taką, dzięki której znajdzie się nowych klientów i zwiększy popyt na swoje towary.

Składki na ZUS dla przedsiębiorców

18 stycznia bieżącego roku, Główny Urząd Statystyczny, opublikował dane dotyczące wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, za ostatnio kwartał ubiegłego roku. Kwota ta, jest podstawą do wyliczenia wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne. Stanowi ona 9% podstawy wymiaru. Bo dokonaniu wszystkich stosownych obliczeń, wynika więc że składka ta będzie wyższa o około 7 złotych w porównaniu z ubiegłym rokiem. Oprócz powyższej składki, wzrosły również te na ubezpieczenia społeczne. Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne stanowi 60% przeciętnego wynagrodzenia brutto. Analizując więc wszelkie dane, stwierdza się iż składka na ubezpieczenia społeczne, zawierając w tym dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, a także ta na Fundusz Pracy wzrosłyby w 2013 roku, w przypadku jednoosobowej działalności, o 38,54 złotych miesięcznie. Łączna podwyżka składek na ZUS w bieżącym roku spowoduje spore obciążenia dla przedsiębiorców. Wzrastając o 4,6 procenta, w skali roku będzie to podwyżka o około 550 złotych.

Kiedy inwestować w nieruchomości

Podobno podczas wojny najlepiej kupić sobie nieruchomości, a przynajmniej tak twierdził jeden z największych biznesmenów na świecie. Z drugiej strony jeżeli chcemy inwestować w mieszkania, to lepiej kupić sobie w dobrej lokalizacji i je wynajmować, ponieważ dzięki temu możemy mieć stałe zarobki.

Inwestycje w nieruchomości trzeba zrobić z głową, ponieważ możemy dać się naciągnąć komuś, a niestety niekoniecznie strata kilkunastu tysięcy będzie nam na rękę. Afera goni aferę i trzeba uważać komu powierza się pieniądze.

Oczywiście mówi się, że kto nie ryzykuje ten nie żyje, ale zastanówmy się na zdrowy rozum, czy naprawdę opłaca się nam inwestowanie pieniędzy w coś, co możemy przynieść nam tylko straty. Z drugiej strony jeżeli mieszkania idą w dół, to może za kilka lat będą szły w górę, a co za tym idzie możemy zarobić i to niemałe pieniądze, oczywiście wszystko jednak jest zależne od tego, czy światowy kryzys nie dobije nas Polaków.

Warto się zastanowić, czy nie chcemy kupić kilku mieszkań za granicą, ponieważ teraz na przykład Grecja, czy Hiszpania wydają się miejscami, które można zainwestować. Niestety jeżeli będziemy poszukiwać tylko na polskim rynku, to możemy się bardzo przejechać, szczególnie, że nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć okazje. Co do okazji, czy nie zastanawialiśmy się, jak kupić sobie tanio dobre mieszkanie? Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie mieszkań na aukcjach komorniczych, ale tu niestety będziemy mieć dużą konkurencję a przy okazji kaucja za udział w takiej aukcji jest bardzo wysoka.

Kategorie
Ankieta

Jaka jest Twoja wiedza ekonomiczna?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • Luke Shaft o Biuro maklerskie i jego zalety
  Teraz już chyba coraz rzadziej korzysta się ze stacjonarnych biur maklerskich i bardziej...
 • Severiaan o Szkolenia w firmie
  Warto odbywać takie szkolenia firmowe, bo można się sporo nauczyć i awansować. Tylko ...
 • Leszek S o Nie bój się wizyty w banku
  Ja zawsze jak chodzę do banku w mieście to kolejka jest na kilka osób, a oczywiście il...
 • Krisi Kris o Gdzie ulokować mały sklepik
  Małe sklepiki mają bardzo trudne zadanie w konkurowaniu z wielkimi molochami, które kup...
 • Marek o Umowa zlecenie
  Szkoda, że przepisy nie regulują ile może być pracowników zatrudnionych na umowę zle...
strefa ekonomii umowa zlecenie pensja minimalna i ekonomiczne skutki dla pracodawcy umowa o prace rodzaje struktury rynkowe gdzie ulokowac maly sklepik n 2 biz infobiznes planowanie zasobow firmy nie boj sie wizyty w banku ekonomista radzi ekonomia to czysty zysk finansowy czy rozkrecenie biznesu bez zaplecza finansowego jest mozliwe n 3 biz infobiznes n 2 finansowa porazka czy warto zostac poreczycielem w kredycie budowanie pozytywnej historii kredytowej kredyt hipoteczny na smierc kredytobiorcy kredyt czemu on kosztuje n 4 biz infobiznes n 3 ryzyko banku a oplaty za kredyty szkolenia w firmie cena ekonomia transportu ekonomia klasyczna n 5 biz infobiznes n 4 popyt rownowaga rynkowa ekonomia matematyczna ekonomia spoleczna inflacja n 6 biz infobiznes n 5 ekonomia pozytywna mikroekonomia makroekonomia ekonomia jak rozpoznac zyskowna akcje n 7 biz infobiznes n 6 biuro maklerskie i jego zalety rynek akcji akcje w pigulce skad czerpac oszczednosci ekonomia na kredyt n 8 biz infobiznes n 7 zarzadzanie majatkiem trwalym w gospodarstwie domowym po co sa fundusze inwestycyjne do czego sluza fundusze inwestycyjne dla kogo fundusz inwestycyjny najlepsze fundusze inwestycyjne n 9 biz infobiznes n 8 karty bankowe zgon wlasciciela rachunku bankowego bankructwo banku internetowe banki zyski z inwestycji n 10 biz infobiznes n 9 inwestycje w budownictwo w co warto inwestowac internetowe inwestowanie skladki na zus dla przedsiebiorcow kiedy inwestowac w nieruchomosci n 11 biz infobiznes n 10 uslugi ksiegowe ubezpieczenie inwestycja w zloto nie uczmy dzieci chowac pieniedzy do skarpety pozyczki przez internet platnosc karta coraz bardziej popularna n 12 biz infobiznes n 11 piramidy finansowe jak nie dac sie naciagnac koniec z kredytami we frankach finanse w zwiazku zakupy internetowe kredyt wiaze malzenstwa skuteczniej niz milosc n 13 biz infobiznes n 12 oszczedzanie na samochodzie rachunek bankowy dla studenta jak zaoszczedzic na oplatach za energie elektryczna kariera hotelarska zalety pracy w hotelu n 14 biz infobiznes n 13 praca w hotelarstwie za granica nowe doswiadczenia niebezpieczenstwa pracy za granica praca w hotelu duzym a malym wymogi pracy w zagranicznym hotelu n 15 biz infobiznes n 14 otwartosc swiata rola hotelarstwa i personalne korzysci inwestycja w siebie praca w hotelarstwie mozliwosci pracy w hotelu n 16 biz infobiznes n 15 kontrola kontrahenci straty nadzwyczajne rachunek zyskow i strat ksiegi rachunkowe n 17 biz infobiznes n 16 strata zysk ustawa o rachunkowosci zasada ostroznosci kosztorys n 18 biz infobiznes n 17 pasywa aktywa bilans wlasny biznes kredyt hipoteczny n 19 biz infobiznes n 18 interesy miedzynarodowe wlasna firma przygotuj biznesplan troska o zabezpieczenie przyszlosci wypadki i konsekwencje n 20 biz infobiznes n 19 dochodzenie odszkodowania w przypadku kolizji na drodze jak poradzic sobie po wypadku mlodzi ludzie kupujacy ubezpieczenia zabezpieczenie swojej przyszlosci ubezpieczenie sie na rozne wypadki biz infobiznes n 20