Praca w hotelarstwie za granicą

Co daje możliwość pracy za granicą? Bardzo dużo. A w hotelu za granicą – jeszcze więcej. Jest to niesamowita okazja dla studentów, świeżo upieczonych absolwentów, którzy chcą zwiedzić trochę świata, a przy tym zarobić. Od wielu lat organizowane są praktyki, staże oraz praca wakacyjna w hotelach w Europie. Przeznaczone jest to dla ludzi ciekawych świata i nowej, nieznanej mentalności ludzkiej. Branża, w jakiej można pracować to np. gastronomiczno – hotelarska, czyli różnego rodzaju pomoc w kuchni, serwowanie dań klientom – jako kelner, kelnerka, jako barman w barze hotelowym, a także pomoc sprzątająca – tzw. pokojówki. Firmy zajmujące się rekrutowaniem pracowników do hoteli zachwalają możliwość pracy w luksusowych hotelach (cztero i pięciogwiazdkowych) w połączeniu z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Można w ten sposób zdobyć doświadczenie w branży hotelarsko – gastronomicznej, poparte otrzymanym certyfikatem, można także dokształcić się w języku – czy to będzie niemiecki, angielski, francuski, włoski, czy grecki. A także przeżyć wspaniałą przygodę (zwiedzanie podczas dni wolnych od pracy) i nawiązać nowe międzynarodowe znajomości. To wszystko często kusi młodych ludzi, pozwala się wyrwać z domu i po zakończeniu sesji letniej – ruszyć na poszukiwania nieznanego. I choć praca w takich miejscach niewątpliwie wiąże się z ciężką fizycznie pracą – to przywiezione stamtąd wrażenia i wspomnienia niewątpliwie będą niezastąpione.

Nowe doświadczenia

Chciałbyś przeżyć wspaniałą przygodę i nawiązać nowe, międzynarodowe znajomości? Podszkolić się dowolnym języku: włoskim, angielskim, niemieckim, francuskim, greckim? Zdobyć doświadczenie w branży hotelarskiej? Gastronomicznej? Nie zwlekaj dłużej. Wyjedź na płatny staż, praktykę, lub do pracy w jednym z ekskluzywnych hoteli Włoch, Francji, Grecji, a przekonasz się sam, jak niezapomniane wrażenia stamtąd przywieziesz. Taki wyjazd umożliwia potem podjęcie pracy w takiej branży na terenie ojczystego kraju, lub ponownie wyjechać i poznać jeszcze więcej. Otrzymany certyfikat pozwoli Ci na wzbogacenie swojego CV o cenne doświadczenie. Praca w hotelu pomoże Ci poznać tajniki kuchni danej narodowości, sprawnie i szybko organizować sobie czas, poznać nowy rodzaj pracy i zadań. ponadto w chwilach wolnych od pracy, podczas wypoczynku – będziesz mieć możliwość zachwycić się okolicznym krajobrazem, pozwiedzać piękne zabytki, powygrzewać w letnim, ciepłym słońcu i popływać w morzu. Jeśli choć jedna z tych rzeczy Cię zachwyciła – nie zwlekaj dłużej. Przekonaj się sam, jak bogate oferty internetowe czekają na Ciebie. Wystarczy wyszukać, poczytać, zdecydować się, a w czerwcu następnego roku – po prostu wyruszyć na poznanie nieznanego. Poznaj opinie innych, poradź się tych, co już byli, a na pewno powiedzą, że to dobra decyzja.

Niebezpieczeństwa pracy za granicą

Czasami można sobie zadać pytanie: jakie mogą być niebezpieczeństwa pracy za granicą? Duże. Jadąc do hotelu do pracy, tak naprawdę nie wie się, gdzie się trafi. Człowiek opiera się wtedy zazwyczaj na opinii innych, albo, co gorsza – zawartych w internecie. Ile razy słyszało się o wyjazdach grup osób do pracy za granicą i okazywało się, że była to praca wyzyskowa, niepewna, podczas, gdy teoretycznie wszystko przebiegało w jak najlepszym porządku. Jeśli decyduje się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych – należy to dobrze sprawdzić. Jeśli firma organizująca taki wyjazd ma podany adres swojej siedziby – warto się tam przejść i zobaczyć, co oferują, jak wygląda kontakt z osobą odpowiedzialną za projekt, itp. Jeśli można z góry zakładać i oceniać jakiś projekt, to już praca w hotelach za granicą wydaje się być najbezpieczniejsza. Takie wyjazdy są wśród młodych ludzi, czy to studentów, czy świeżo upieczony absolwentów bardziej popularne. Wtedy jasne jest, że tego typu wyjazdy podlegać będą większej kontroli, niekoniecznie jakiś jednostek urzędowych, ale kontroli społecznej: ktoś był, ktoś słyszał, ktoś ma wyrobione na ten temat zdanie. Warto zasięgnąć języka żeby przekonać się jak naprawdę praca, której się podejmujemy, żeby nie być niepewnym tylko swoich zarobków, ale i swojego bezpieczeństwa.

Praca w hotelu dużym a małym

Myśląc: praca w hotelu, od razu jawi się obraz egzotycznego hotelu za granicą. Tymczasem niesłusznie. Praca w hotelu na terenie w kraju może być nieporównywalnie przyjemniejsza niż za granicą. Pomniejsze hotele krajowe oferują nie tylko indywidualne podejście do klienta, ale także do pracownika. Pracując w nieco mniejszym hotelu można bardziej zżyć się zarówno z klientelą, jak i pracownikami. Bardziej zadbać o otoczenie, ulepszyć wystrój itp. Taki stan rzeczy jest nieporównywalnie lepszy niż anonimowość podczas pracy w dużym zagranicznym hotelu. Tu praca może zostać doceniona, jej wykonawca doceniony, można próbować przeforsować swoje pomysły na rozwiązania, na zmiany itp. Oczywiście dla tych, którzy bardzo chcą zdobyć doświadczenie w dużych, wielo pawilonowych hotelach, a nie małych hotelikach – także w Polsce znajdzie się praca, możliwość rozwoju. W dużych miastach, takich, jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań znajdują się cztero i pięciogwiazdkowe hotele, które standardem spokojnie dorównują innym hotelom europejskim większych zachodnich miast. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wymogi zatrudnienia tu będą większe – na pewno trzeba znać przynajmniej jeden język obcy w stopniu komunikatywnym, a także reprezentować sobą klasę, robić dobre wrażenie i być bardzo efektywnym w wykonywanej pracy.

Wymogi pracy w zagranicznym hotelu

Co musi spełnić młoda osoba, która chciałaby spędzić wakacje na pracy w hotelu zagranicznym? Trudno o uogólnienie, każde miejsce pracy rządzi się swoimi prawami i wymaganiami, jednak kilka rzeczy jest wspólnych. Jedną z nich jest konsekwencja – decydowanie się na pracę w hotelu za granicą wiąże się często z tym, że ma miejsce przynajmniej kilka miesięcy wcześniej. Zazwyczaj rekrutacje takie przeprowadzane są z rocznym wyprzedzeniem, bądź, co jednak najczęstsze – z dniem rozpoczęcia nowego roku – czyli w styczniu. Kiedy już wiemy, ze chcemy jechać i się na to decydujemy – wyrastają przed nami kolejne wymogi: dyspozycyjność – wyjazd taki zazwyczaj trwa minimum trzy miesiące. Trzeba zatem zdawać sobie sprawę, że innych planów nie powinno się w tym czasie robić. Niektóre hotele wymagają dobrej znajomości języka obcego, jakim jest angielski, czy niemiecki, choć nie zawsze. Czasem wymagana jest wcześniejsza edukacja w kierunku hotelarskim, gastronomicznym, turystycznym. Wcześniejsze doświadczenie jest wymagane na takich stanowiskach, jak: kelner/-ka, barman/-ka itp. Wiek także jest ważny – zazwyczaj wymagany jest status studenta, ucznia lub studiów podyplomowych – czyli około pomiędzy osiemnastym, a dwudziestym siódmym rokiem życia. Kiedy już się spełni te wymagania – praca w zagranicznym hotelu stoi przed nami otworem.

Kategorie
Ankieta

Jaka jest Twoja wiedza ekonomiczna?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • Luke Shaft o Biuro maklerskie i jego zalety
  Teraz już chyba coraz rzadziej korzysta się ze stacjonarnych biur maklerskich i bardziej...
 • Severiaan o Szkolenia w firmie
  Warto odbywać takie szkolenia firmowe, bo można się sporo nauczyć i awansować. Tylko ...
 • Leszek S o Nie bój się wizyty w banku
  Ja zawsze jak chodzę do banku w mieście to kolejka jest na kilka osób, a oczywiście il...
 • Krisi Kris o Gdzie ulokować mały sklepik
  Małe sklepiki mają bardzo trudne zadanie w konkurowaniu z wielkimi molochami, które kup...
 • Marek o Umowa zlecenie
  Szkoda, że przepisy nie regulują ile może być pracowników zatrudnionych na umowę zle...
strefa ekonomii umowa zlecenie pensja minimalna i ekonomiczne skutki dla pracodawcy umowa o prace rodzaje struktury rynkowe gdzie ulokowac maly sklepik n 2 biz infobiznes planowanie zasobow firmy nie boj sie wizyty w banku ekonomista radzi ekonomia to czysty zysk finansowy czy rozkrecenie biznesu bez zaplecza finansowego jest mozliwe n 3 biz infobiznes n 2 finansowa porazka czy warto zostac poreczycielem w kredycie budowanie pozytywnej historii kredytowej kredyt hipoteczny na smierc kredytobiorcy kredyt czemu on kosztuje n 4 biz infobiznes n 3 ryzyko banku a oplaty za kredyty szkolenia w firmie cena ekonomia transportu ekonomia klasyczna n 5 biz infobiznes n 4 popyt rownowaga rynkowa ekonomia matematyczna ekonomia spoleczna inflacja n 6 biz infobiznes n 5 ekonomia pozytywna mikroekonomia makroekonomia ekonomia jak rozpoznac zyskowna akcje n 7 biz infobiznes n 6 biuro maklerskie i jego zalety rynek akcji akcje w pigulce skad czerpac oszczednosci ekonomia na kredyt n 8 biz infobiznes n 7 zarzadzanie majatkiem trwalym w gospodarstwie domowym po co sa fundusze inwestycyjne do czego sluza fundusze inwestycyjne dla kogo fundusz inwestycyjny najlepsze fundusze inwestycyjne n 9 biz infobiznes n 8 karty bankowe zgon wlasciciela rachunku bankowego bankructwo banku internetowe banki zyski z inwestycji n 10 biz infobiznes n 9 inwestycje w budownictwo w co warto inwestowac internetowe inwestowanie skladki na zus dla przedsiebiorcow kiedy inwestowac w nieruchomosci n 11 biz infobiznes n 10 uslugi ksiegowe ubezpieczenie inwestycja w zloto nie uczmy dzieci chowac pieniedzy do skarpety pozyczki przez internet platnosc karta coraz bardziej popularna n 12 biz infobiznes n 11 piramidy finansowe jak nie dac sie naciagnac koniec z kredytami we frankach finanse w zwiazku zakupy internetowe kredyt wiaze malzenstwa skuteczniej niz milosc n 13 biz infobiznes n 12 oszczedzanie na samochodzie rachunek bankowy dla studenta jak zaoszczedzic na oplatach za energie elektryczna kariera hotelarska zalety pracy w hotelu n 14 biz infobiznes n 13 praca w hotelarstwie za granica nowe doswiadczenia niebezpieczenstwa pracy za granica praca w hotelu duzym a malym wymogi pracy w zagranicznym hotelu n 15 biz infobiznes n 14 otwartosc swiata rola hotelarstwa i personalne korzysci inwestycja w siebie praca w hotelarstwie mozliwosci pracy w hotelu n 16 biz infobiznes n 15 kontrola kontrahenci straty nadzwyczajne rachunek zyskow i strat ksiegi rachunkowe n 17 biz infobiznes n 16 strata zysk ustawa o rachunkowosci zasada ostroznosci kosztorys n 18 biz infobiznes n 17 pasywa aktywa bilans wlasny biznes kredyt hipoteczny n 19 biz infobiznes n 18 interesy miedzynarodowe wlasna firma przygotuj biznesplan troska o zabezpieczenie przyszlosci wypadki i konsekwencje n 20 biz infobiznes n 19 dochodzenie odszkodowania w przypadku kolizji na drodze jak poradzic sobie po wypadku mlodzi ludzie kupujacy ubezpieczenia zabezpieczenie swojej przyszlosci ubezpieczenie sie na rozne wypadki biz infobiznes n 20