Otwartość świata

Ogromnym plusem współczesności jest to, że można podróżować niemalże bez problemów po świecie. A jak podróżować, to i pracować niemalże w każdej branży i miejscu, gdzie by się chciało. Bardzo powszechne jest to zwłaszcza wśród młodych osób – studentów, albo świeżo upieczonych absolwentów. Coraz bardziej powszechne jest pracowanie w hotelach w różnych krajach. Wyróżnia się następujące regiony turystyczne na świecie: w Ameryce: Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Ameryka Centralna, Karaiby. W Azji i Oceanii (region azjatycko – pacyficki) – bez państw zabaukańskich i środkowoazjatyckich: Region Zachodni, Azji Południowej, północno – wschodni, południowo – wschodni. W Afryce: region północny, wschodni, środkowy, południowy, zachodni. Bliski Wschód – kraje Półwyspu Arabskiego, Egipt, Libia. Ostatnim regionem jest Europa. Najlepsze jest to, że w każdym niemalże z tych regionów można dostać pracę w hotelarstwie, ponieważ wszędzie znajdują się hotele, w których przez okrągły rok znajdują się goście i można w nich znaleźć zatrudnienie. W zależności od stopnia determinacji możliwe jest to niemalże wszędzie znalezienie pracy. Chociażby tymczasowej, dorywczej na jakimkolwiek stanowisku. Po to, by zarobić niezbędne pieniądze do dalszych podróży, zdobyć nowe doświadczenie i oczywiście niezapomniane wspomnienia.

Rola hotelarstwa i personalne korzyści

Misja polskiej turystyki w ostatnich latach, jak i współcześnie zakłada, że turystyka będzie narzędziem społecznym gospodarczego rozwoju regionów poprzez uczynienie z Polski kraju atrakcyjnego dla turystów krajowych i zagranicznych. Zarządzanie w turystyce opiera się na świadomym, celowym i kreatywnym dysponowaniem zasobami organizacji na rzecz realizacji zadań zmierzających do spełnienia określonych celów. Rozumując prościej chodzi o to, by w najbliższym czasie powstała jak największa baza hotelowa na terenie kraju, by świadczyły one usługi porównywalne ze standardem europejskim i żeby w branży hotelarskiej zatrudnienie zdobyła jak największa liczba ludzi zarówno z doświadczeniem, jak i bez doświadczenia. Jeśli odpowiednio wykorzysta się dziedzictwo kultury, tradycyjnej gościnności i bogactwa przyrody stworzy się pozytywny obraz Polski w kraju i na świecie. Warto mieć uszy i oczy otwarte. Praca w hotelarstwie niesie za sobą wiele pozytywów, warto je dostrzec i wypróbować. Praca w hotelu to nie tylko zmienianie codziennie pościeli czy gotowanie kolejnej zupy. To bardzo ważne zajęcia twórcze, animatorskie, to umiejętność pracy z ludźmi, docenienie przez nich naszej działalności. To także możliwość rozwoju, zdobycie doświadczenia, pracowanie w zdolnym, ostatnimi czasy, młodym zespole.

Inwestycja w siebie

Plan działania na rozwój turystyki w Polsce w ostatnich latach jest następujący: stawia się na rozwój produktów turystycznych, rozwój zasobów ludzkich, wsparcie marketingu, kształtowanie przestrzeni turystycznej, wsparcie instytucjonalne. Dla zwykłego zjadacza chleba, czyli potencjalnego pracownika oznacza to, że poszerza się możliwość zatrudnienia w dziedzinie hotelarstwa. I to nie tylko na banalnym stanowisku kelner, barman, pokojówka, ale także np. menadżer, księgowy, animator kultury. Ostatnimi czasy stawia się nacisk na kształtowanie innowacyjnych, konkurencyjnych produktów, stymulowanie inwestycji (w obszarze infrastruktury turystycznej i rozpowszechnienie rozwiązań jakościowych. Oznacza to, że stawia się nie tylko na rozwój i budownictwo nowych hoteli, ale także na zmienienie mentalności ludzkiej, stworzenie obrazu indywidualnego podejścia do klienta i do pracownika. To wszystko zaczerpnięte zostało z europejskiego rynku turystycznego i jest bardzo dobre. Ma miejsce także przygotowanie wysoko wykwalifikowanych kadr turystyki. Oznacza to, że zdobywając doświadczenie podczas pracy w hotelu polskim nie będzie wstydem pochwalenie się nim w innym hotelu w Europie czy świecie. Warto pomyśleć przyszłościowo o pracy w hotelu, można wynieść dla siebie wiele korzyści z takiego epizodu w swoim życiu.

Praca w hotelarstwie

Rodzaje podejmowanej pracy są bardzo różne. Praca dorywcza, tymczasowa, to nie jest rzadkość w obecnych czasach. Coraz więcej ludzi po studiach nie znajduje zatrudnienia w swoim zawodzie, a próbuje szukać innych rozwiązań zarobkowych. Podejmowana praca wcale przecież nie musi być ostatecznym rozwiązaniem – pracą na całe życie. Dużym plusem jest dostosowanie się do różnych zawodów – z każdego wyniesie się nowe doświadczenie i wspomnienia. Jednym z rodzajów pracy jest praca w hotelu. Różni się ona odrobinę kiedy pracuje się w kraju, a kiedy podjęło się wyzwanie i praca odbywa się za granicą. Podstawą pracy za granicą w hotelu jest władanie językiem obcym przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Nawet zwykła pokojówka, czy pomoc w kuchni musi umieć się porozumieć, jeśli nie z gośćmi hotelu, to z innymi pracownikami. Oczywiście bezsprzeczna jest znajomość dobrze języka jeśli pracuje się jako kelner. Także proces rekrutacji jest trochę inny. Jeśli chodzi o pracę za granicą, dłużej zazwyczaj odbywa się staranie o pracę, czy przyjęcie na jakieś stanowisko (zwłaszcza, jeśli rekrutacja odbywa się z kraju ojczystego). Inaczej sprawy się mają w kraju. Pracując w pomniejszych hotelach wcale nie trzeba władać biegle językiem obcym. W momencie jednak, gdy chce się podjąć pracę w większym mieście, jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, to będzie wymagana umiejętność komunikacji z klientem, gdyż jak wiadomo do Polski przyjeżdżają biznesmeni z różnych krajów Europy i świata.

Możliwości pracy w hotelu

Praca w hotelu za granicą ma swoje negatywne i pozytywne strony. Umożliwia ona oczywiście wyjazd do innego kraju, a także pozwiedzania różnych zabytków, a przy tym można trochę zarobić. Oczywiście jeśli system pracy na to pozwoli i będzie taka możliwość. Praca w hotelu jest czasem dość ciężka i nie każdy może się do niej nadawać. Trzeba umieć pracować pod presją czasu, wiąże się często z dużą intensywnością. W hotelu pracować można na takich stanowiskach, jak: kelner, barman, pomoc w kuchni, sprzątaczka, animator czasu wolnego (Kids Animators) , gdy na obiekcie znajduje się basen – jako ratownik jeśli się zna dobrze języki – w recepcji. Możliwości są różne, wiele firm w Polsce zajmuje się rekrutowaniem na tego typu stanowiska do pracy w hotelu, rzadziej na terenie kraju, częściej za granicą przez okrągły rok. Praca w hotelu za granicą jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla np. studentów. W ten sposób mogą po pierwsze wyjechać, poznać nowe środowisko, nauczyć się nowych umiejętności, a także poznać wiele osób z całego świata. Takie miejsca zazwyczaj kuszą możliwością zarobku i dobrej zabawy. Jedno jest pewne: po powrocie do rodzinnego kraju przywiezie się ze sobą cały bagaż nowych doświadczeń, wspomnień i doznań, a także opowieści wartych powtórzenia i zapamiętania. Warto korzystać z takich możliwości. Może się okazać, że później nie będzie ani okazji, ani środków na takie jeżdżenie.

Kategorie
Ankieta

Jaka jest Twoja wiedza ekonomiczna?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • Luke Shaft o Biuro maklerskie i jego zalety
  Teraz już chyba coraz rzadziej korzysta się ze stacjonarnych biur maklerskich i bardziej...
 • Severiaan o Szkolenia w firmie
  Warto odbywać takie szkolenia firmowe, bo można się sporo nauczyć i awansować. Tylko ...
 • Leszek S o Nie bój się wizyty w banku
  Ja zawsze jak chodzę do banku w mieście to kolejka jest na kilka osób, a oczywiście il...
 • Krisi Kris o Gdzie ulokować mały sklepik
  Małe sklepiki mają bardzo trudne zadanie w konkurowaniu z wielkimi molochami, które kup...
 • Marek o Umowa zlecenie
  Szkoda, że przepisy nie regulują ile może być pracowników zatrudnionych na umowę zle...
strefa ekonomii umowa zlecenie pensja minimalna i ekonomiczne skutki dla pracodawcy umowa o prace rodzaje struktury rynkowe gdzie ulokowac maly sklepik n 2 biz infobiznes planowanie zasobow firmy nie boj sie wizyty w banku ekonomista radzi ekonomia to czysty zysk finansowy czy rozkrecenie biznesu bez zaplecza finansowego jest mozliwe n 3 biz infobiznes n 2 finansowa porazka czy warto zostac poreczycielem w kredycie budowanie pozytywnej historii kredytowej kredyt hipoteczny na smierc kredytobiorcy kredyt czemu on kosztuje n 4 biz infobiznes n 3 ryzyko banku a oplaty za kredyty szkolenia w firmie cena ekonomia transportu ekonomia klasyczna n 5 biz infobiznes n 4 popyt rownowaga rynkowa ekonomia matematyczna ekonomia spoleczna inflacja n 6 biz infobiznes n 5 ekonomia pozytywna mikroekonomia makroekonomia ekonomia jak rozpoznac zyskowna akcje n 7 biz infobiznes n 6 biuro maklerskie i jego zalety rynek akcji akcje w pigulce skad czerpac oszczednosci ekonomia na kredyt n 8 biz infobiznes n 7 zarzadzanie majatkiem trwalym w gospodarstwie domowym po co sa fundusze inwestycyjne do czego sluza fundusze inwestycyjne dla kogo fundusz inwestycyjny najlepsze fundusze inwestycyjne n 9 biz infobiznes n 8 karty bankowe zgon wlasciciela rachunku bankowego bankructwo banku internetowe banki zyski z inwestycji n 10 biz infobiznes n 9 inwestycje w budownictwo w co warto inwestowac internetowe inwestowanie skladki na zus dla przedsiebiorcow kiedy inwestowac w nieruchomosci n 11 biz infobiznes n 10 uslugi ksiegowe ubezpieczenie inwestycja w zloto nie uczmy dzieci chowac pieniedzy do skarpety pozyczki przez internet platnosc karta coraz bardziej popularna n 12 biz infobiznes n 11 piramidy finansowe jak nie dac sie naciagnac koniec z kredytami we frankach finanse w zwiazku zakupy internetowe kredyt wiaze malzenstwa skuteczniej niz milosc n 13 biz infobiznes n 12 oszczedzanie na samochodzie rachunek bankowy dla studenta jak zaoszczedzic na oplatach za energie elektryczna kariera hotelarska zalety pracy w hotelu n 14 biz infobiznes n 13 praca w hotelarstwie za granica nowe doswiadczenia niebezpieczenstwa pracy za granica praca w hotelu duzym a malym wymogi pracy w zagranicznym hotelu n 15 biz infobiznes n 14 otwartosc swiata rola hotelarstwa i personalne korzysci inwestycja w siebie praca w hotelarstwie mozliwosci pracy w hotelu n 16 biz infobiznes n 15 kontrola kontrahenci straty nadzwyczajne rachunek zyskow i strat ksiegi rachunkowe n 17 biz infobiznes n 16 strata zysk ustawa o rachunkowosci zasada ostroznosci kosztorys n 18 biz infobiznes n 17 pasywa aktywa bilans wlasny biznes kredyt hipoteczny n 19 biz infobiznes n 18 interesy miedzynarodowe wlasna firma przygotuj biznesplan troska o zabezpieczenie przyszlosci wypadki i konsekwencje n 20 biz infobiznes n 19 dochodzenie odszkodowania w przypadku kolizji na drodze jak poradzic sobie po wypadku mlodzi ludzie kupujacy ubezpieczenia zabezpieczenie swojej przyszlosci ubezpieczenie sie na rozne wypadki biz infobiznes n 20