Dochodzenie odszkodowania w przypadku kolizji na drodze

Jak wiemy wypadki na drogach zdarzają się bardzo często. Nie ma dnia żeby nie obyło się bez kolizji. Czasem jest to powodem złego stanu dróg, innym razem wynika to z nieprawidłowej jazdy, stanu pogody, lub też pijanego kierowcy. Należy starać się unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze, ale co jeżeli staniemy się ofiarom takiego zdarzenia? Przypuśćmy jednak, że nam nic się nie stało, ale samochód uległ uszkodzeniu w wyniku zderzenia z pojazdem drugiego kierowcy. Wówczas trzeba ocenić kto jest sprawcą wypadku, a kto poszkodowanym. W efekcie zawsze wypadek taki związany jest z poniesieniem pewnych kosztów. Dlatego warto zadbać o ubezpieczenie i wykupić je, kiedy decydujemy się na użytkowanie pojazdu. Tym podstawowym jest tutaj ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Wówczas po zdarzeniu, jakim jest kolizja możemy ubiegać się o pokrycie kosztów, które poniesie sprawca, lub jego ubezpieczyciel. Odszkodowania komunikacyjne umożliwiają nam właśnie taki wariant rozwiązania sprawy. Dodatkowo takie odszkodowania OC dotyczą dwóch przypadków. Jeden nazywamy ubezpieczeniem dobrowolnym, drugi obowiązkowym. Jeżeli sprawca zdarzenia, był trzeźwy, nie był pod wpływem żadnych środków, które mogły niekorzystnie wpłynąć na prowadzenie pojazdu, a mimo to wina leży po jego stronie, wówczas sprawa przechodzi na ubezpieczyciela. To on pokrywa koszty związane z naprawą naszego samochodu. Jeżeli jednak ów nierozważny kierowca był nietrzeźwy, zobowiązany jest do pokrycia kosztów z własnej kieszeni. Wtedy to mówimy o odpowiedzialności deliktowej. Zatem jest to rozwiązanie, jak najbardziej korzystne dla nas i dlatego należy wykupić takie ubezpieczenie OC. Firm zajmujących się takimi sprawami jest wiele i ceny takich polis są bardzo różne, więc wybór tutaj należy wyłącznie do nas. Warto jednak wspomnieć, że odpowiedzialność cywilna odnosi się do wielu, innych też aspektów, a kolizja drogowa jest tutaj tylko jednym z przypadków.

Jak poradzić sobie po wypadku

Nikt nie życzy ani sobie, ani nikomu innemu, nawet najgorszemu wrogowi, żeby wydarzył mu się jakikolwiek wypadek. Jednak życie nie jest bajką i czasami los zrzuca na nasze barki trudności, których przetrwanie wymaga ogromnej siły i determinacji. Nie raz w prasie cy telewizji możemy zapoznać się z historiami osób, które ostały poszkodowane w wyniku różnego rodzaju wypadków. Często sami stajemy się ofiarami czyjejś bezmyślności, własnej głupoty czy złośliwości losu. Jednak życie toczy się dalej i trzeba w jakiś sposób spróbować sobie z tym poradzić. Sprawa jest łatwiejsza jeśli musimy poradzić sobie jedynie ze stratami psychicznymi. Terapia, odpoczynek, wsparcie ze strony bliskich doskonale pomagają podnieść się po ciężkim przeżyciu. Jednak powrót do normalności jest dużo trudniejszy jeśli podczas wypadku ucierpiało nasze zdrowie. Trudno sobie nawet wyobrazić ile determinacji, samozaparcia i konsekwencji wymaga rehabilitacja, rekonwalescencja. Niestety wymaga to również sporo pieniędzy. Nie każdy posiada tak duże oszczędności, by móc udźwignąć takie obciążenie. Dlatego tak ważne jest odszkodowanie, odszkodowania. Na co dzień może nam się wydawać, że opłacanie dodatkowych składek ubezpieczeniowych jest stratą pieniędzy. Jako obywatele państwa polskiego jesteśmy zobligowani do zapłaty składek ubezpieczeniowych. Jednak liczne przykłady pokazują, że to może nie wystarczyć. NFZ refunduje tylko podstawowe zabiegi i lekarstwa. Na drogie lekarstwa, najnowszej generacji państwo często nie ma pieniędzy. I oczywiście od lat jest to kwestia budząca wiele kontrowersji. Jednak sytuacja jest jaka jest i nim dojdzie do jakichkolwiek zmian minie wiele lat. Dlatego już dziś warto zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także sytuacje finansową naszej rodziny w razie gdyby nam coś się stało. Odszkodowanie z pewnością pokryje chociaż część wydatków związanych z pobytami w szpitalu, sanatorium, lekami i rehabilitacją.

Młodzi ludzie kupujący ubezpieczenia

Walka o klienta, który będzie gotów płacić regularnie dość wysoką składkę ubezpieczeniową jest ostra a zyskują na tym rodziny, które mogą bardzo szybko i tanio ubezpieczyć się nie tylko od zalania mieszkania przez sąsiada czy włamania. Możliwość otrzymania odszkodowania w takich losowych wydarzeniach to bardzo ważny element budowania bezpieczeństwa własnego gospodarstwa domowego. Rozsądni ludzie wiedzą, że mogą otrzymać odszkodowanie nawet za zniszczony komputer stacjonarny, a jeszcze większą rekompensatę finansową ubezpieczyciel zapłaci, jeśli komputer ten służy do prowadzenia działalności gospodarczej i przez jego utratę trzeba liczyć się z dodatkowymi kłopotami finansowymi. Odszkodowanie otrzymać można jednak niemal za wszystko – za czas spędzony w szpitalu i z dala od pracy. Wszystko zależy od umowy spisanej z ubezpieczycielem i niewątpliwie od kwoty, którą klient jest gotów za ubezpieczenie przelewać miesiąc w miesiąc. Marki walczące o uwagę klienta wiedzą jednak jak go przekonać i jak pozyskać młodych, którzy z racji wieku nie myślą jeszcze o ubezpieczeniach, odszkodowaniach ani lokatach bankowych. Młodzi rodzice to target dość łatwy – dla nich zapewnienie dziecku doskonałej opieki medycznej to kwestia zdecydowanie wykraczająca poza wartość materialną liczoną w złotówkach. Lista lekarzy pierwszego kontaktu czy znanych pediatrów, do których ma się dostęp po wykupieniu takiego ubezpieczenia sprawia więc, że niejeden rodzic chętnie dopłaci do bankowego rachunku kilkanaście złotych miesięcznie, aby poczuć komfort psychiczny bez względu na wydarzenia i okoliczności. Banki wyczuły ten fakt i często umożliwiają podpisanie umowy online z pozycji portalu transakcyjnego, ale nie tylko to stanowi ukłon w stronę młodego odbiorcy. Coraz częściej z powodzeniem ubezpieczyć można nawet ubrania i otrzymać odszkodowanie, gdy coś złego się z nimi stanie. Sporo osób korzysta więc z takich usług przy okazji.

Zabezpieczenie swojej przyszłości

Ludzie nie bez powodu wybierają w pewnym momencie swojego życia nieco droższe formy zabezpieczania swojej przyszłości i wraz z upływającymi latami troska o przyszłość staje się czymś coraz silniejszym. Jeśli człowiek pracuje w nowoczesnej firmie, niemal zawsze może liczyć na jakąś formę ubezpieczenia – czasami lepszego, czasami gorszego. Wiele krajów prowadzi przymusowy system ubezpieczeniowy, do którego należą wszystkie osoby pracujące i bez względu na to, czy sobie tego życzą czy nie – od ich zarobków już pracodawca odciąga pewną sumę i przekazuje ją do ubezpieczycieli i innych instytucji zajmujących się np. opieką zdrowotną. Bo to zdrowie jest jednym z najczęściej ubezpieczanych podmiotów przez człowieka. Strach przed usłyszeniem poważnej diagnozy czy stanięciem w obliczu choroby dziecka i jednoczesnych kłopotów finansowych jest tak duży, że wiele osób za w czasu chce zapewnić sobie dostęp do dobrego odszkodowania. Bardzo ważne jest, że w większości krajów można być ubezpieczonym jednocześnie przez zakład pracy, państwo – o ile to przewiduje jakiś powszechny system ubezpieczeń, a także w wielu firmach jako prywatny podmiot. W ten sposób jeden wypadek czy choroba może zaowocować tym, że klient otrzyma odszkodowania z wielu różnych firm za dokładnie to samo zdarzenie. Nie dziwi więc, że wielu zamożnych ludzi posiada więcej niż jedną polisę na życie. Ważne jest, że odszkodowanie otrzymać można za niemal wszystko, bo niemal wszystko można ubezpieczyć. Zdrowie, mieszkanie i samochód to oczywiście najczęściej ubezpieczane przez ludzi podmioty, ale z powodzeniem gwiazdy muzyki pop ubezpieczają struny głosowe a piłkarze swoje stopy. I w przypadku poważnej kontuzji uniemożliwiającej dalsze zarabianie na wysokim poziomie można liczyć na wysokie odszkodowanie zgodnie z umową. Dzięki temu każdy człowiek może poczuć się bezpiecznie bez względu na okoliczności, miejsce zamieszkania i niepewną przyszłość.

Ubezpieczenie się na różne wypadki

Idea sprzedawania ubezpieczeń pojawiła się bardzo dawno temu i od samego początku adresowana była głównie do osób zamożnych. Składki były spore a niezamożne rodziny nie widziały większego sensu w ubezpieczaniu się, skoro już teraz nie powodziło im się dobrze. Z czasem jednak odszkodowania z tytułu choroby otrzymywało coraz więcej osób i ci, którzy dowiadywali się o tym, wkrótce także wyrażali zainteresowanie płaceniem niewygórowanych stawek miesięcznych w zamian za przekonanie iż ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za czas spędzony w szpitalu lub pokryje koszty leczenia i kupna leków. Zdrowie było naturalnie pierwszym i głównym elementem, jaki ubezpieczyciele oferowali zabezpieczyć dla przeciętnego klienta. Wynikało to z prostych faktów – to o zdrowie rodzice obawiali się najbardziej, niewiele osób posiadało własne mieszkanie, samochody dopiero trafiły do sprzedaży. Z czasem jednak sytuacji nieprzewidzianych zaczęło przybywać i kłopotem nie było już tylko nagłe zachorowanie czy wypadek samochodowy. Z czasem ludzie zauważyli potencjał w ubezpieczaniu domów i mieszkań od włamań, pożarów a nawet powodzi. Otrzymać odszkodowanie w sytuacji, gdy powódź odbiera niemal cały dorobek życia to z pewnością tyle co nic, ale z drugiej strony należy zawsze uświadomić sobie, jak ciężko mają w chwili powodzi te rodziny, które zaniechały kupna ubezpieczenia i nie otrzymają żadnego odszkodowania. Po wysuszeniu terenów niejednokrotnie oczom ukazują się domy zniszczone jak przez wojnę a gospodarze muszą zapomnieć o tym, że uda im się otrzymać poważną pomoc finansową na odbudowę zniszczonego domu czy budynków gospodarczych. Nowoczesne ubezpieczenia sięgają jednak jeszcze dalej i dzisiaj oferowane są odszkodowania nawet za utratę danych z komputera stacjonarnego w domu ubezpieczonego. I jeśli czegoś można być pewnym, to tego, że z upływem czasu ludzie będą chcieli ubezpieczyć jeszcze więcej jeszcze dziwniejszych rzeczy.

Kategorie
Ankieta

Jaka jest Twoja wiedza ekonomiczna?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • Luke Shaft o Biuro maklerskie i jego zalety
  Teraz już chyba coraz rzadziej korzysta się ze stacjonarnych biur maklerskich i bardziej...
 • Severiaan o Szkolenia w firmie
  Warto odbywać takie szkolenia firmowe, bo można się sporo nauczyć i awansować. Tylko ...
 • Leszek S o Nie bój się wizyty w banku
  Ja zawsze jak chodzę do banku w mieście to kolejka jest na kilka osób, a oczywiście il...
 • Krisi Kris o Gdzie ulokować mały sklepik
  Małe sklepiki mają bardzo trudne zadanie w konkurowaniu z wielkimi molochami, które kup...
 • Marek o Umowa zlecenie
  Szkoda, że przepisy nie regulują ile może być pracowników zatrudnionych na umowę zle...
strefa ekonomii umowa zlecenie pensja minimalna i ekonomiczne skutki dla pracodawcy umowa o prace rodzaje struktury rynkowe gdzie ulokowac maly sklepik n 2 biz infobiznes planowanie zasobow firmy nie boj sie wizyty w banku ekonomista radzi ekonomia to czysty zysk finansowy czy rozkrecenie biznesu bez zaplecza finansowego jest mozliwe n 3 biz infobiznes n 2 finansowa porazka czy warto zostac poreczycielem w kredycie budowanie pozytywnej historii kredytowej kredyt hipoteczny na smierc kredytobiorcy kredyt czemu on kosztuje n 4 biz infobiznes n 3 ryzyko banku a oplaty za kredyty szkolenia w firmie cena ekonomia transportu ekonomia klasyczna n 5 biz infobiznes n 4 popyt rownowaga rynkowa ekonomia matematyczna ekonomia spoleczna inflacja n 6 biz infobiznes n 5 ekonomia pozytywna mikroekonomia makroekonomia ekonomia jak rozpoznac zyskowna akcje n 7 biz infobiznes n 6 biuro maklerskie i jego zalety rynek akcji akcje w pigulce skad czerpac oszczednosci ekonomia na kredyt n 8 biz infobiznes n 7 zarzadzanie majatkiem trwalym w gospodarstwie domowym po co sa fundusze inwestycyjne do czego sluza fundusze inwestycyjne dla kogo fundusz inwestycyjny najlepsze fundusze inwestycyjne n 9 biz infobiznes n 8 karty bankowe zgon wlasciciela rachunku bankowego bankructwo banku internetowe banki zyski z inwestycji n 10 biz infobiznes n 9 inwestycje w budownictwo w co warto inwestowac internetowe inwestowanie skladki na zus dla przedsiebiorcow kiedy inwestowac w nieruchomosci n 11 biz infobiznes n 10 uslugi ksiegowe ubezpieczenie inwestycja w zloto nie uczmy dzieci chowac pieniedzy do skarpety pozyczki przez internet platnosc karta coraz bardziej popularna n 12 biz infobiznes n 11 piramidy finansowe jak nie dac sie naciagnac koniec z kredytami we frankach finanse w zwiazku zakupy internetowe kredyt wiaze malzenstwa skuteczniej niz milosc n 13 biz infobiznes n 12 oszczedzanie na samochodzie rachunek bankowy dla studenta jak zaoszczedzic na oplatach za energie elektryczna kariera hotelarska zalety pracy w hotelu n 14 biz infobiznes n 13 praca w hotelarstwie za granica nowe doswiadczenia niebezpieczenstwa pracy za granica praca w hotelu duzym a malym wymogi pracy w zagranicznym hotelu n 15 biz infobiznes n 14 otwartosc swiata rola hotelarstwa i personalne korzysci inwestycja w siebie praca w hotelarstwie mozliwosci pracy w hotelu n 16 biz infobiznes n 15 kontrola kontrahenci straty nadzwyczajne rachunek zyskow i strat ksiegi rachunkowe n 17 biz infobiznes n 16 strata zysk ustawa o rachunkowosci zasada ostroznosci kosztorys n 18 biz infobiznes n 17 pasywa aktywa bilans wlasny biznes kredyt hipoteczny n 19 biz infobiznes n 18 interesy miedzynarodowe wlasna firma przygotuj biznesplan troska o zabezpieczenie przyszlosci wypadki i konsekwencje n 20 biz infobiznes n 19 dochodzenie odszkodowania w przypadku kolizji na drodze jak poradzic sobie po wypadku mlodzi ludzie kupujacy ubezpieczenia zabezpieczenie swojej przyszlosci ubezpieczenie sie na rozne wypadki biz infobiznes n 20